Візит у Верховну Раду України, Конституційний Суд України та Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду

9 листопада 2018 року уже традиційно студенти юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету разом із учнями, які є активними учасниками співпраці ЮФ ТНЕУ зі школами міста та області, відвідали Верховну Раду України, Конституційний Суд України та Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.
У Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду студенти та учні ознайомилися з діяльністю структурних підрозділів суду, побачили, як відбувається автоматизований розподіл справ у суді, поспілкувалися із суддею Верховного Суду Тетяною Геннадіївною Стрелець, яка розповіла про навантаження суддів та особливості роботи офісу судді.
Зі студентами та учнями зустрівся і голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Іванович Смокович та секретар судової палати з розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян Надія Андріївна Данилевич.
Студенти та учні відвідали великий конференц-зал, зали судових засідань, оглянули музейну експозицію.
Під час відвідин Конституційного Суду України студенти та учні ознайомились із засадами діяльності Суду, оглянули експонати музею, подаровані органами конституційної юрисдикції зарубіжних країн, міжнародними та вітчизняними організаціями, відвідали Залу засідань Великої палати Суду. Для слухачів було проведено фахову бесіду зі спеціалістами Суду щодо питань діяльності та особливостей конституційної юрисдикції.
На згадку про екскурсію учасникам було подаровано комплект юридичної літератури.
Під час екскурсії до Верховної Ради України особливо вразила картина Олексія Кулакова «Державотворення», яка відображає історичний день 24 серпня 1991 року, коли депутати проголосували за незалежність нашої країни.
Студенти та учні побачили національну реліквію – державний прапор, який народні депутати внесли до сесійної зали Верховної Ради 24 серпня 1991 року.
Також учасники екскурсії побувати на балконі, звідки видно робочі місця народних депутатів, відвідали знамениті «кулуари» Верховної Ради.
Під час відвідин Верховної Ради України присутні мали можливість поспілкуватись з випускником нашого факультету, народним депутатом Тарасом Юриком щодо питань, пов’язаних з проведенням реформ в освіті, медицині, а також правил розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією в Україні.
Студенти та учні отримали неймовірні враження та позитивні емоції. Без сумніву, такі навчальні візити сприяють всебічному уявленню про державний механізм України, а також надихають студентів професійно зростати.