Платформа-діалог «Актуальні питання правозастосування при розгляді податкових спорів»


Сьогодні у класичному університеті Тернополя відбулася платформа-діалог «Актуальні питання правозастосування при розгляді податкових спорів».

Ректор Андрій Крисоватий зазначив: «Я радий вітати у Західноукраїнському національному університеті правову еліту України. Ця платформа-діалог має на меті об’єднати фахівців у галузі права та податків, щоб обговорити актуальні питання сьогодення. В Україні зроблено багато кроків у напрямі підвищення рівня захисту прав і законних інтересів платників податків, зокрема шляхом удосконалення механізму розв’язання спірних ситуацій між ними та контролюючими органами. Проте ні позасудова, ні судова форми вирішення спорів не позбавлені певних проблемних моментів, що зумовлюють необхідність пошуку шляхів та напрямів покращення організаційно-правового підґрунтя.

Відповідно, зазначена проблематика залишається актуальною, адже у державі тривають реформаційні процеси, що супроводжуються відповідними змінами у законодавстві, що регулюють питання вирішення податкових спорів.

Бажаю усім Вам плідних дискусій та конструктивної розмови!»

До вітального слова долучився Михайло Яцина – начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області: «Проведення такого заходу є важливим елементом вирішення проблем податкової системи сьогодення і, працюючи колективно досягти певного результату буде легше, адже нам важливо розуміти і знати усі правові аспекти сучасності».

 

У своєму виступі Олександра Олійничук,  к.е.н., доцент, доцент кафедри безпеки та правоохоронної діяльності ЗУНУ,  розповіла запрошеним гостям про сучасні тенденції у податкових спорах.  У наступних панельних дискусіях було розглянуто теми використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів у сфері оподаткування; податкові пільги як елемент підтримки суб’єктів господарювання у період боротьби з COVID-19: порівняльно-правовий сюжет; практика розгляду судових справ щодо реєстрації податкових накладних та скасування рішень про віднесення платника податків до категорії ризикових, згідно Постанови КМУ № 1165 від 11 грудня 2019 року «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Надання доказів контролюючим органом, здобутих після винесення оскаржуваного рішення в процесі судового розгляду справи та визнання їх належними в контексті статті 77 КАС України; практика розгляду місцевими загальними судами справ про адміністративні правопорушення за матеріалами органів Державної податкової служби України; особливості супроводження судових справ про визнання боржника банкрутом; визнання грошових вимог до боржника-банкрута.

Переконані, що  заходи щодо вирішення актуальних питань стануть вагомим поштовхом до вдосконалення  правової системи України.