ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ НА СТОРОЖІ БЕЗПЕКИ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ


У рамках вивчення дисципліни «Фінансово-економічна безпека» студенти освітньо-професійної програми «Економічна безпека та фінансові розслідування» ЗУНУ відвідали дуальні заняття у приміщенні Райффайзен Банк у Тернополі.

Керівник Базового відділення Райффайзен Банк Ольга Табатадзе розповіла студентам про особливості забезпечення безпеки здійснення фінансових операцій, що здійснюються у банківській установі, наголосила про відповідальність працівників банківської установи на різних посадах при різних ситуаціях. Особливу увагу зосередила на нових викликах щодо забезпечення безпеки при повномасштабному вторгненню та підтриманню повноцінної роботи банківської установи  в умовах воєнного стану. Розповіла про загрози нових видів фінансового шахрайства та превентивні заходи їх протидії.

Цікавим напрямом занять для студентів була інформація про взаємодію банку із правоохоронними органами щодо надання певної інформації із врахуванням вимог дотримання банківської таємниці. Зокрема, професор кафедри безпеки та правоохоронної діяльності Олександра Васильчишин закцентувала на процесуальних особливостях отримання допустимих, достовірних, достатніх та належних доказів від банківської установи у досудовому розслідуванні в межах кримінальних проваджень чи то інформації про клієнта, чи вилучення певного відеозапису тощо.

Ще одним напрямком практичних навиків щодо забезпечення охоронної системи банківської установи студенти отримали від працівника охоронної фірми, яка обслуговує Райффайзен Банк. Зокрема студенти ознайомилися із режимом роботи та особливостями технічного забезпечення (спеціальним обладнанням, яке складається з різноманітних охоронних датчиків, сигналізацій, зовнішніх і внутрішніх камер відеоспостереження, детекторів руху та інших пристроїв тощо).

На завершення Ольга Табатадзе наголосила на необхідності також гарантувати інформаційну безпеку банку при організації його охорони, тому комплексна охорона обов’язково повинна передбачати захист банкоматів, ліній зв’язку та серверів банку.

Студенти подякували за практичні навики та пізнавальну інформацію щодо забезпечення безпеки та функціонування банківських установ в умовах воєнного стану, а також інформацію про вимоги щодо майбутнього працевлаштування  в банківській установі.