ПРАКТИЧНІ НАСТАНОВИ МАЙБУТНІМ ПРАВООХОРОНЦЯМ


Доброю традицією є запрошення практиків на зустрічі із студентами Західноукраїнського національному університету для формування у здобувачів вищої освіти практичних навиків при вивчені ряду дисциплін. Цими днями майбутні працівники правоохоронних органів мали можливість поспілкуватися із суддею Фрунзенського районного суду м. Харкова, кандидатом юридичних наук, Бабковою Тетяною Вікторівною, яка з 2015 року обіймає посаду судді-спікера вказаного суду.

На початку зустрічі Тетяна Бабкова наголосила на потребі зміцнення довіри до судової влади та налагодження комунікації суддівської спільноти із громадськістю, в тому числі  у теперішній період введення в країні правового режиму воєнного стану. Також розповіла студентам про особливості  роботи  судів від початку збройної агресії держави–терориста та специфіку роботи правоохоронних органів в зоні  активних бойових дій, їхню регулярну та  ретельну роботу з формування доказової бази та фіксації наслідків злочинної діяльності, що вчинюється Російською Федерацією.

Як суддя місцевого загального суду, яка пропрацювала на посаді судді більш 20 років, Тетяна Вікторівна наголосила  на  важливості ефективної співпраці судової системи із правоохоронними органами. Зупинилася на особливостях діяльності слідчого судді, зокрема особливості розгляду клопотань щодо арешту майна, проведення обшуку, надання тимчасового доступу до речей та  документів із можливістю їх вилучення для проведення експертиз тощо.

У ході зустрічі студенти захоплено слухали про низку судових справ, що перебували у провадженні Бабкової Тетяни Вікторівни, яка виокремлювала неординарні випадки й звертала увагу на необхідність дотримання процесуальних вимог  під час  збирання та фіксації  доказів органами  досудового   слідства та дізнання.

На завершення спілкування спікер наголосила на необхідності майбутнім представникам правоохоронних органів формувати у собі достатню професійну компетентність, почуття підвищеної відповідальності, сміливості та переконливості у відстоюванні власної позиції наряду із вмінням об’єктивно сприймати правильність доводів колег. Також формувати у собі впевненість та бути внутрішньо психологічно готовим до роботи під час забезпечення публічного порядку та захисту прав громадян, а також усвідомлювати своє суспільне призначення, обравши таку професію.

У свою чергу, студенти та професор Олександра Васильчишин висловили вдячність судді-спікеру за цікаві розповіді з власної практики розгляду кримінальних проваджень, приклади відокремлення помилок й підкреслення законних процесуальних засобів органів досудового розслідування щодо збирання та фіксації доказів вчинення кримінальних правопорушень,  цікаві настанови та обґрунтування важливості формування професійних навиків.