Науково-практичний семінар за участю фахівців Головного управління ДПС у Тернопільські області з питань одноразового добровільного декларування та його впливу на детінізацію економіки

11 листопада 2021 року в рамках реалізації концепції дуальної освіти в Західноукраїнському національному університеті та роботи проблемної групи «Податкові правопорушення та шляхи протидії» студентів освітньої програми «Економічна безпека та фінансові розслідування» спеціальності «Правоохоронна діяльність» (науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри безпеки та правоохоронної діяльності ЗУНУ Олійничук Олександра Іванівна) відбувся науково-практичний семінар за участю фахівців Головного управління ДПС у Тернопільські області з питань одноразового добровільного декларування та його впливу на детінізацію економіки.
З вітальним словом виступив заступник начальника ГУ ДПС у Тернопільській області Якимчук Петро Миколайович, який підкреслив актуальність даної тематики та важливість таких заходів для підвищення податкової культури громадян.
Карпа Василь Ілліч – начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області – окреслив ключові норми закону про одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів, технічні особливості подання декларацій, ставки та процедуру сплати одноразового збору до бюджету.
У ході жвавого діалогу під час семінару також обговорювалися й питання фінмоніторингу грошових коштів, спеціального декларування спадщини, отриманої з-за кордону, категорії фізичних осіб, для яких не передбачено можливості скористатися податковою амністією, а також переваги одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Учасники заходу висловили сподівання та наміри на подальшу інформаційно-просвітницьку співпрацю між ГУ ДПС у Тернопільські області та Західноукраїнським національним університетом.